Polerowanie auta – przydatne informacje

Czy warto je wykonywać

To zależy. Jeśli auto jest kilkuletnie i nie błyszczy jak dawniej to jak najbardziej warto. Polerowanie auta spowoduje usunięcie warstwy lakieru, która jest uszkodzona. Dzięki temu samochód odzyska dawny blask i głębię koloru. Trzeba pamiętać, że można je wykonać tylko kilka razy w trakcie całego użytkowania pojazdu. Za każdym razem usuwana jest część powłoki lakierniczej i w końcu dochodzimy do granicy, której już nie można przekroczyć. Jeśli wykonane zostałoby kolejne polerowanie to cały lakier zostałby usunięty i pojawił się podkład, który jest w zupełnie innym kolorze niż lakier.

Ile trwa polerowanie auta i jakie są koszty

Wszystko zależy od tego, czy zadanie zlecamy specjalistom, czy próbujemy je wykonać sami. Specjaliści oceniają stan auta i wtedy informują o tym, jak polerowanie auta2poważne są uszkodzenia i ile zajmie polerowanie auta. Zwykle usługa trwa jeden do dwóch dni. Jeśli wykonujemy je sami, to zajmie nam to podobną ilość czasu. Dużo zależy również od tego, z jakiej techniki będziemy chcieli korzystać. Polerowanie mechaniczne jest szybsze niż ręczne. Nie można jednoznacznie określić kwoty, którą przyjdzie nam zapłacić za zlecenie pracy specjalistom. Dopiero po analizie auta, ustalają oni kwotę. Polerowanie auta idzie w parze z jego zabezpieczaniem, które oferują profesjonalne salony. Jeśli sami chcemy spróbować wypolerowania auta, to do kosztów musimy wliczyć zakup padów polerskich, pasty polerskiej, glinki i szamponu do mycia. Polerka mechaniczna jest o wiele droższa niż pady polerskie.

Na co trzeba uważać

Jeśli wypolerowanie auta chcemy zlecić, to należy uważać na pseudo specjalistów. Jeśli oferują wykonanie zabiegu w nienaturalnie niskich cenach, to najprawdopodobniej efekt końcowy nie będzie dobry. Jeśli polerowanie auta wykonujemy sami, to trzeba pamiętać, aby przy polerowaniu ręcznym utrzymywać jednakowy nacisk i rozprowadzać pastę we wszystkich kierunkach. Należy także pamiętać o tym, aby zakupić pastę o odpowiedniej ścieralności. W polerowaniu mechanicznym trzeba odpowiednio dostosowywać wysokość obrotów i nacisk. Gąbki do maszyn polerskich mają różną twardość i przeznaczenie. Twarde są przeznaczone do lakierów wytrzymałych, a miększe do większości nowych, które są bardzo podatne na rysy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 9 =