Renowacja auta na własną rękę

Czyszczenie auta

Wykonanie prac renowacyjnych na własną rękę nie będzie tanie. Będziemy musieli się nieźle obkupić. Zakładamy, że nie posiadamy żadnych produktów do pielęgnacji i renowacji auta. Zacznijmy od sprzętu do czyszczenia. Niezbędny będzie zakup dwóch wiader i rękawic do czyszczenia. Dlaczego dwa wiadra? Gdyż jest to najlepsza metoda do mycia pojazdu. Do jednego wiadra wlewamy wodę z szamponem, do drugiego ciepłą wodę do płukania. Zakup rękawicy jest najlepszy, gdyż na jej powierzchni nie zostają żadne zanieczyszczenia, jak w przypadku gąbek. Oprócz tego, konieczny będzie zakup szamponu o neutralnym pH. Wybierając taki szampon, mamy pewność, że nie uszkodzimy elementów pojazdu. Oprócz tego zakup glinki do czyszczenia. Teraz można przejść do wydatków, które niesie ze sobą polerowanie auta.

Polerowanie auta ręczne

Do zakupu konieczne będą pady polerskie i pasta polerska. Można zakupić pastę typu „trzy w jednym”. Zawiera ona w sobie środek czyszczący, ścierny i wosk. Jak wykonywać polerowanie auta? Na pad nakładamy odrobinę pasty polerowanie autapolerskiej. Następnie rozcieramy ją we wszystkich kierunkach na powierzchni lakierowanej. Należy pamiętać, aby robić to dokładnie i z jednakową siłą. Jeśli będziemy zmieniać nacisk, w jednym miejscu pozbędziemy się większej ilości lakieru niż w innej. Jeśli nie będziemy równomiernie rozcierać we wszystkich kierunkach, to na powierzchni lakieru powstaną hologramy. W efekcie światło będzie się źle odbijało i będzie to brzydko wyglądało.

Zabezpieczanie auta i prace wykończeniowe

Kiedy skończymy polerowanie auta, należy dokładnie zbadać pojazd. Może się okazać, że w niektórych miejscach konieczna będzie powtórka. Po zakończonym polerowaniu auta, należy je oczyścić z resztek pasty. Lakier trzeba także odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu niezbędny będzie zakup aplikatora i wosku. Aplikator służy do nakładania wosku na powierzchnię lakierowaną. Warto także zadbać o wnętrze pojazdu. Deskę rozdzielczą należy oczyścić preparatami czyszczącymi, a tapicerkę wyprać specjalnymi szamponami do wnętrz. Można także zająć się komorą silnika. Warto ją oczyścić i odpowiednio zabezpieczyć, aby polepszyć jego pracę i zwiększyć bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 6 =