Zabezpieczanie auta przed zimą – auto detailing

Trudny okres dla pojazdów

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jak auto może ucierpieć w okresie zimowym. Bardzo mało osób decyduje się temu przeciwdziałać. Jest to o tyle dziwne, że wydanie niewielkiej ilości pieniędzy, zapewni samochodowi odpowiednią ochronę i wydłuży jego żywotność. Popularna jest opinia, że auto detailing jest jedynie związany z zabiegami, które wykonuje się na leciwych autach, aby przywrócić ich dawny wygląd i przedłużyć eksploatacje. To jednak nie wszystko. Zabiegi auto detailingowe to także te, które na bieżąco zapewniają ochronę samochodowi. Ochronić auto przed trudami zimy można na dwa sposoby. Albo zakupić niezbędne kosmetyki samochodowe i zarobić to samemu, albo zlecić to zadanie specjalistom.

Jak to robią specjaliści – auto detailing

Auto detailing mający na celu przygotować i zabezpieczyć auto przed okresem zimowym składa się z wielu zabiegów. Specjaliści swoją pracę zaczynają od wieloetapowego mycia auta. W procesie tym usuwane są wszystkie auto detailingzanieczyszczenia z powierzchni auta. Następnie zajmują się odświeżaniem lakieru i jego zabezpieczeniem odpowiednimi preparatami. Widoczność, podczas zimowej jazdy, jest bardzo ważna. Dlatego szyby są czyszczone i nakładane jest na nie preparat hydrofobowy. Dzięki niemu woda i zanieczyszczenia nie zalegają na szybach i są z nich szybko usuwane. Zastosowanie tego preparatu powoduje, że szyby nie zamarzają. Specjaliści skupiają się także na kołach. Felgi i opony są czyszczone i odpowiednio zabezpieczane za pomocą najwyższej klasy preparatów.

Jak to zrobić samemu

Zakup niezbędnych preparatów, aby przeprowadzić auto detailing samodzielnie będzie kosztował tyle samo, co zlecenie pracy specjalistom. Konieczny będzie zakup szamponu o neutralnym pH wraz z rękawicami do mycia. Dodatkowo, warto zakupić glinkę. W ten sposób uzyskamy pewność, że usunęliśmy wszystkie zanieczyszczenia z pojazdu. Jeśli planujemy polerować lakier, to koszty urosną. Będzie trzeba zakupić pady polerskie oraz pastę polerską. Do zabezpieczenia lakieru niezbędny będzie zakup wosku. Warto zakupić także dressing na felgi i, oczywiście, wcześniej dokładnie je umyć. Preparat do zabezpieczenia szyb także jest wskazany. Można nawet nabyć dość popularną „niewidzialną wycieraczkę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × four =